Fara: cennik programu - Fara


Cennik programu Fara 5.0

Poniższy cennik przeznaczony jest dla parafii, które nie posiadają jeszcze programu FARA (lub posiadają wersje darmowe). Dla posiadaczy starszych wersji programu (Fara 2.x, Fara 3.x, Fara 4.0) przeznaczony jest tzw. cennik upgrade. Ceny upgrade zależą od posiadanej wersji i zestawu i podawane są na indywidualne żądanie. Posiadacze starych wersji programu chcący zakupić tzw. upgrade klikają tutaj >>

Ważne informacje:

  1. Program można kupić w tzw. zestawach zawierających wybrane elementy. Specjalnym zestawem jest zestaw o nazwie Moja Fara, w którym samemu można określić, jakie elementy mają się w nim znaleźć. Prosimy zwrócić uwagę na to, iż wybrane zestawy są często tańsze niż wybrane pojedyncze elementy.
  2. Posiadany zestaw można w każdej chwili rozszerzyć dokupując kolejne elementy.
  3. Licencja wystawiana jest na tzw. użytkownika nazwanego - co oznacza, iż program można zainstalować na dowolnej liczbie komputerów, ale można go wykorzystywać tylko dla potrzeb posiadacza licencji (np. parafii).
  4. Licencja jest bezterminowa i nie trzeba jej co rok odtwarzać.

Odstąpienie od zakupu:

  1. Od zakupu można odstąpić w ciągu 14 dni od złożenia zamówienia. W tym celu należy wysłać maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. o treści "Rezygnuję z zamówienia dla ...".
  2. W przypadku, gdy zakup obejmuje drukowany podręcznik przesyłany pocztą należy go wtedy odesłać.

Stosowane oznaczenia:

 program dostępny w danym zestawie
 program dostępny, ale w postaci uproszczonej

 
Mała
Fara
Fara
archiwum
Fara
cmentarz
Fara
Parochus
(bez cmentarza)
Fara
Parochus
Moja
Fara
Kartoteka parafialna:
Księga osób i rodzin z funkcjami m. in. seryjnego druku kartotek i szybkiej aktualizacji po kolędzie
 
 300 zł
Księga chorych i odwiedzin:
Powiązana z kartoteką-dane osobowe przepisują się i aktualizują same z kart osobowych i nie trzeba ich wpisywać ponownie.
Zawiera funkcje seryjnej aktualizacji i statystykę.
 
 70 zł
Rocznice i statystyki:
Wykazy jubilatów oraz raporty statystyczne
 
 70 zł
Kolędy:
Obsługa tras kolędowych. Szybkie obliczenia oraz seryjne drukowanie i aktualizowanie kart rodzinnych przed i po kolędzie. Statystyka kolędowa.
 
 
 50 zł
Księgi i katechezy:
Chrzty,
Katecheza przedkomunijna,
I Komunia św.,
Odnowienia,
3-letnia katecheza przedkonfirmacyjna,
Bierzmowani,
Zapowiedzi, Śluby, Protokoły,
Wstąpienia i wystąpienia,
Zmarli.
 
 215 zł
Grupy parafialne:
Grupy parafialne i wszelkie inne - powiązane z księgą osób - dane osobowe przepisują się i aktualizują same z kart osobowych i nie trzeba ich wpisywać ponownie.
 
 
 50 zł
Cmentarz
Księga grobów, pochowanych i archiwum. Rejestr opłat. Funkcje automatyzacji. Dokumentacja zdjęciowa. Druki KP i zaświadczeń do ZUS.
 
 
 
 450 zł
Interaktywny plan cmentarza:
Graficzny plan z możliwością nanoszenia grobów i wyszukiwarką grobów oraz osób.
Natychmiastowy wgląd do informacji opisowych o grobie w księdze grobów oraz w księdze pochowoanych po kliknięciu w rysunek grobu.
Możliwość umieszczania na planie także innych elementów (drzew, furtek, itd.).
Nie mylić z tzw. graficzną wizualizacją miejsc pochówku!
 
 
 
 300 zł
Księga intencji:
Kalendarze porządków, wyszukiwanie wolnych terminów, drukowanie „od niedzieli do niedzieli”, eksport na WWW,zestawienia i raporty.
 
 
 
 200 zł
Dziennik korenspondencji:
Ewidencja korespondencji wychodzącej i przychodzącej. Jeśli FARA wyposażona jest w ten program to wydruki dokumentów oraz nadruk formularza konkordatowego można automatycznie rejestrować w dzienniku.
 75 zł
Dziennik ogłoszeń
 
 
 
 20 zł
Katecheza przedmałżeńska i katechezy specjalne
 
 
 
 10 zł
Księga finansowa:
Księga ogólna (stosowana w wielu diecezjach), pelplińska, poznańska, przemyska oraz samodzielnie definiowana przez użytkownika. Można prowadzić naraz kilka ksiąg tego samego rodzaju (np. osobno kasa i bank, itp..).
 
 
 
 300 zł
Inwentarz parafialny:
Grunty, budynki, akta, wyposażenie, inne oraz kwerenda rejestru zabytków. Rozbudowany moduł zawierający także historię zmian i remontów oraz dokumentacje zdjęciowe i filmowe.
 
 
 
 160 zł
Księga ofiar i ofiarodawców:
Może być powiązywana z kartoteką parafialną. Ofiary można wpisywać również wprost z kart rodzinnych.
 
 
 
 100 zł
Księga charytatywna:
Może być powiązywana z kartoteką parafialną. Pomoc rzeczową i finansową można wpisywać również wprost z kart rodzinnych.
 
 
 
 10 zł
Mini program kadrowo-płacowy
 
 
 
 10 zł
Szkoły
 
 
 
 50 zł
Biblioteka:
Księgozbiór, księga czytelników, wypożyczalnia.
 
 
 
 300 zł
Drukarz:
Dodatkowa maszyna do pisania - pozwala drukować dokumenty (świadectwa Chrztu, zaświadczenia i inne) wg. szablonów FARY bez wpisywania osób do danej księgi. W okienku na ekranie wpisuje się dane do dokumentu, wybiera szablon i drukuje.
Jeśli zainstalowana jest kartoteka to można kopiować z niej dane wskazanych osób do dokumentu.
 
 150 zł
Kronika parafii
 0 zł
Formularz konkordatowy (USC):
Jeśli FARA wyposażona jest w księgę ślubów to można formularz nadrukować automatycznie pobierając większość informacji z księgi. Jeśli nie - można wypisać formularz ręcznie i elegancko nadrukować.
 0 zł
Baza adresowa parafii:
Specjalna konstrukcja umożliwiająca bardzo szybkie wyszukiwanie oraz nadruk kopert w formie zarówno osobowej (z nazwiskiem proboszcza) jak i bezosobowej. Aktualizowana co kilka miesięcy przez producenta programu FARA.
 0 zł
Dominicantes, communicantes:
Księga pozwala na ewidencję wyników liczenia i tworzenie raportu.
 0 zł
Cena zestawu dla:
pobranie przez Internet (65 MB) z instrukcją w postaci elektronicznej (PDF) (wysyłka w ciągu 48 godzin)
300 zł
695 zł
750 zł
1150 zł
1350 zł
zamów:
lub z dopłatą
Cena zestawu dla:
dostawa pocztą polską "za pobraniem" na CD i z drukowanym podręcznikiem użytkownika
+50 zł
+50 zł
+50 zł
+50 zł
+50 zł
+50 zł
zamów:
więcej informacji o zestawach
szczegóły
 

Wersje sieciowe dla sieci lokalnych (nie internetowych) (za dopłatą):
Każdy zestaw można zamówić w wersji sieciowej dla sieci lokalnej (wielostanowiskowej) umożliwiającej równoczesną pracę na kilku komputerach przez kilka osób na jednej bazie danych. Obowiązuje wówczas dopłata w wysokości 150 zł bez względu na liczbę stanowisk.

Wsparcie szkoleniowe:
Pomoc dla użytkowników programu w zakresie jego obsługi - bezpłatna.

Aktualizacje programu:
Aktualizacje programu Fara 5.0 obejmujące poprawki, drobne rozszerzenia oraz katalog adresowy parafii są bezpłatne.

Wczytywanie danych z innych programów:
Przeprowadzamy tzw. konwersje danych, czyli jednorazowe wczytanie danych z różnych programóworaz arkuszy EXCEL i plików WORD do programu FARA 5.0. Koszt konwersji waha się w granicach 150-500 zł.

W sporadycznych przypadkach, przy nieudanej lub niepewnej analizie źródeł danych konwersja nie jest możliwa.

Aby zapytać o, lub zamówić taką usługę i ustalić szczegóły prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z panem Włodzimierzem Kesslerem, tel: 601 068 700, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Więcej pytań ? tel. 601 068 700, skype: signum-net, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.