Zdalny serwis na żądanie - Fara

Zdalny serwis na żądanie

Zdalny serwis na żądanie to specjalna usługa, pozwalająca na tzw. bezpieczne połączenie swojego komputera z komputerem serwisanta, który może w ten sposób wykonywać czynności serwisowe (lub np. zdalnie instalować program) na komputerze użytkownika. Jest to de facto sytuacja, w której serwisant "na odległość" przyłącza do komputera użytkownika swoją klawiaturę, myszkę i monitor. Wszystkie wykonywane czynności są widoczne na ekranie użytkownika.

Takie (szyfrowane) połączenie wykonywane jest na tzw. żądanie - wystarczy, po uprzednim ustaleniu z nami terminu sesji podać serwisantowi swój specjalny numer oraz jednorazowo generowane hasło, by mógł on nawiązać połączenie. Po zakończeniu połączenia hasło traci ważność - ponowne nawiązanie połączenia bez znajomości nowego hasła nie będzie już możliwe.

Zdalny serwis firmy SIGNUM-NET

Jak to działa ?

Wystarczy uruchomić program TeamViewer Quick Support, który wyświetli okienko z identyfikatorem i hasłem, a następnie podać te informacje serwisantowi.

Ile to kosztuje ?

Program jest dla naszych klientów bezpłatny. Firma SIGNUM-NET wykupiła licencję pozwalającą nam na korzystanie z tego programu do celów świadczenia pomocy technicznej naszym klientom.

Czy to jest bezpieczne ?

Tak. Połączenie jest szyfrowane i niewidoczne dla innych użytkowników. Mechanizm jest podobny do działania systemów bankowości elektronicznej.

Skąd pobrać program TeamViewer Quick Support ?

Program można pobrać z tego miejsca. Nie wymaga on żadnej instalacji. Wystarczy go pobrać i zapisać na dysku swojego komputera (np. na pulpicie) i od razu można go uruchomić.

 

pobierz TeamViewer Quick Support

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.