Ustawienia regionalne komputera - Fara


Instalowanie programu FARA w systemie Windows w wersji językowej innej niż polska:

Fara wymaga albo polskojęzycznej wersji systemu Windows, albo - w innej wersji - włączonych polskich ustawień regionalnych. W przeciwnym przypadku program nie będzie funkcjonował. Aby je włączyć należy w systemie Windows wykonać następujące kroki:

Krok I:

W Panelu Sterowania systemu Windows otworzyć ramkę "Data, godzina, język i opcje regionalne". Następnie kliknąć w ikonę "Opcje regionalne i językowe"

panel sterowania

Krok II:

W zakładce "Opcje regionalne" ustawiamy język polski i lokalizacja Polska.

standardy

Krok III:
Teraz przechodzimy na zakładkę języki - wygląda to jak poniżej.

języki

Krok IV:
Klikamy w przycisk Szczegóły .. i pojawia się takie okienko. Tu ustawiamy na język polski i klawiatura polska

ustaweinia

Po ustawieniu naciskamy przycisk OK i zamykamy to okienko.

Krok V:
I wreszcie trzecia zakładka ZAAWANSOWANE. Tu też trzeba ustawić na język POLSKI - to jest bardzo ważne - jeśli na tej zakładce nie będzie polskiego to nie będzie działać.

unicode

Po wykonaniu tych kroków i zapamiętaniu należy ponownie uruchomić komputer.

 

standardy

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.