Intencje on-line

Ten moduł, zwany też wtyczką to mechanizm w programie FARA służący do automatycznej aktualizacji intencji na stronie WWW danymi z programu FARA.

Domyślnie ten element jest wyłączony. Jednak po jego włączeniu i skonfigurowaniu przy pomocy administratora strony WWW nawiązana zostaje stała łączność z serwerem WWW. W jej wyniku, po każdej zmianie daty, godziny czy treści intencji w programie, po każdym utworzeniu nowej czy skasowaniu istniejącej intencji FARA natychmiast wysyła do serwera WWW informację o zmianie, utworzeniu czy skasowaniu intencji.

Nie trzeba więc ani wpisywać intencji ponownie do edytora na stronie WWW ani co tydzień eksportować danych na stronę WWW, gdyż intencje na stronie „zmieniają się same”

Co więcej – moduł posiada również funkcję obsługi zgłoszeń intencji ze strony WWW opierając się na prostej zasadzie:

  • Osoba rezerwuje na stronie WWW intencję wpisując jej treść, datę i godzinę oraz swoje dane kontaktowe i wysyła formularz.
  • FARA pobiera ten formularz i rejestruje go w osobnym rejestrze zgłoszeń (nie od razu w księdze intencji).
  • Ksiądz przegląda zgłoszenia akceptując je lub odrzucając. Zaakceptowane zgłoszenie „wpada” do księgi intencji – ale ze znacznikiem niepotwierdzone.
  • Po wizycie osoby w kancelarii i potwierdzeniu zmieniamy status intencji na potwierdzona

Fara intencje on-line

FARA INTENCJE-ONLINE to nie strona internetowa i nie program, który pokazuje intencje na stronie WWW – to narzędzie dla webmasterów tworzących strony pokazujące intencje dostarczające im danych do publikowania.

Firma SIGNUM-NET dostarcza nie tylko dokumentacje, ale także gotowe skrypty PHP przeznaczone dla webmasterów służące do zakładania bazy danych i pobierania z niej zarówno surowych, jak i sformatowanych informacji.

Moduł, dzięki swojej elastyczności jest coraz częściej stosowany na stronach tworzonych przez różnych webmasterów.

Na stronie NMP Matki Kościoła w Świdniku (http://www.okraglykosciol.pl/aktualnosci/intencje) webmaster zastosował zaawansowane narządzie do wyświetlania intencji w formie kalendarza. Informacje w nim wyświetlane wysyłane są on-line przez program FARA. Webmaster strony udostępnił też możliwość rezerwowania intencji bezpośrednio na stronie WWW i jak zauważono, liczba rezerwowanych intencji bardzo wzrosła.

Fara intencje on-line

Na stronach parafii św. Stanisława Kostki w Wyszoborze (https://parafiawyszobor.pl/intencje_mszalne/), Wniebowzięcia NMP w Debrznie (http://debrzno.salezjanie.pl/intencje-mszalne/) czy parafii św. Mikołaja w Kaławie (http://kalawa.salezjanie.pl/wordpress/index.php/kalawa-intencje/) zastosowane proste, dostarczane przez Wordpress’a lub Joomlę mechanizmy wyświetlania intencji w postaci sformatowanej tabeli, także z możliwością zamawiania intencji bezpośrednio przez stronę WWW.

Fara intencje on-line

Obecnie coraz więcej parafii decyduje się na powiązanie strony WWW z programem FARA poprzez moduł Intencje-online, zaś dostępne dokumentacje techniczne przeznaczone dla programistów i webmasterów pozwalają na stworzenie tego powiązania nawet bez kontaktowania się z producentem programu, choć oczywiście firma SIGNUM-NET zawsze udziela pomocy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Skrypty i dokumentacje techniczne dla programistów, administratorów i webmasterów można pobrać z działu Dokumentacje.