FARA: funkcje programu - Fara

W rozdziale "Księgi programu FARA" zaprezentowane zostały poszczególne księgi, jakie prowadzi FARA i ich możliwości. Przyjrzyjmy się teraz pokrótce funkcjonalnej stronie programu, a więc nie temu „jakie dane gromadzi” tylko temu „co potrafi z nimi zrobić”.

Opis ksiąg i rejestrów programu

prezentacje poszczególnych ksiągPraca w sieci

Fara przystosowana jest również do pracy w lokalnej sieci komputerowej, jako tzw. program z wielodostępem. Praca w sieci polega na tym, iż wiele osób na różnych komputerach spiętych w sieć może jednocześnie pracować z FARĄ na jednej i tej samej bazie danych. Wszystkie zmiany dokonywane w bazie przez użytkowników są natychmiast widoczne dla pozostałych.

 
Kwerendy

Kwerendy to wyniki zaawansowanego wyszukiwania informacji w bazie danych. Wyniki kwerend, czyli wpisy z kartoteki lub wybranej księgi można dalej modyfikować, drukować, tworzyć z nich tabele w dokumentach WORD i arkusze EXCEL. Wynikami kwerendy mogą być zarówno spisy osób czy wydarzeń, jak i np. wykazy jubilatów. Większość otrzymuje się w kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund.

Więcej…
 
Drukowanie

Szczególnie przydatne są tzw. wydruki seryjne, czyli możliwość wydrukowania większej liczby dokumentów (np. kartotek czy kartek do Bierzmowania) za "jednym kliknięciem". To jednak nie jedyna dodatkowa możliwość FARY w zakresie drukowania dokumentów.

Więcej…
 
Koperty i etykiety adresowe

Koperty można drukować zarówno w sposób pojedynczy jak i seryjny (wiele kopert jednocześnie)! Nadruki można konfigurować dopasowując je do własnej drukarki. Można również samemu skonfigurować zawartość nagłówka adresowego i wkleić do niego graficzne logo.

Więcej…
 
Wspomaganie w pracy

FARA posiada dużo funkcji służących nie tylko do prostego wpisywania danych, ale przede wszystkim wspomagających pracę i przyspieszających wpisywanie informacji do bazy danych. Funkcje te pozwalają na pelłn wykorzystanie bazy danych i zawartych w nich informacji.

Więcej…
 
Administrowanie programem

FARA posiada również szereg funkcji służących do administracji i konserwacji programu. Nie służą one do wpisywania danych do ksiąg czy drukowania dokumentów - są to funkcje "techniczne", których celem jest zabezpieczenie danych i dostosowanie niektórych mechanizmów do własnych potrzeb użytkownika.

Więcej…
 
Aktualizowanie programu i katalogu parafii

FARA 5.0 posiada kilka mechanizmów aktualizacji. Możliwe są aktualizacje automatyczne (takie jak np. w systemie Windows), półautomatyczne i ręczne.

Więcej…
 


Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.