Wymagania sprzętowe - Fara

Wymagania sprzętowe

WYMAGANIA SPRZĘTOWE PROGRAMU FARA 5.0

Komputery:

 1. Komputer PC lub laptop z procesorem 1,6 GHz
 2. 1 GB pamięci RAM
 3. Rozdzielczość ekranu min. 1024x800 (rozdzielczość swojego ekranu można sprawdzić można sprawdzić klikając prawym przyciskiem myszki w dowolne miejsce pulpitu systemy Windows, wybierając właściwości i zakładkę ustawienia - zwiększyć ją można wyświetlonym suwakiem)
 4. System operacyjny Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8.x, Windows 10
 5. System operacyjny 32-bitowy lub 64-bitowy
 6. Procesor 32-bitowy lub 64-bitowy
 7. Ilość miejsca na twardym dysku dla potrzeb programu: min 200 MB (sam program zajmuje ok. 100 MB, pozostała ilość miejsca zależy od ilości danych w bazie)
 8. Drukarka - dowolna, obsługiwana przez system Windows

Sieć komputerowa - dla wersji sieciowych:

 1. Sieć lokalna - nie internetowa
 2. Zalecana sieć oparta na kablach. W sieciach WI-FI transfer danych jest nieco wolniejszy i podatny na najdrobniejsze zakłócenia zasięgu.
 3. Zaleca się, by serwer programu i bazy danych umieszczony był na komputerze PC z systemem Windows lub Linux - nie na dysku sieciowym. W przypadku wykorzystania do tego celu dysku sieciowego musi on mieć obsługę zarówno trybu dzielonego (shared) jak i wyłącznego (exclusive). Baza danych umieszczona na dysku sieciowym nie obsługującym trybu wyłączności nie będzie działała prawidłowo.
Internet:
 1. Połączenie z Internetem - NIE JEST WYMAGANE.
 2. Potrzebne tylko wtedy, gdy chcemy zaktualizować program przez bezpośrednie połączenie z serwerem WWW programu. Aktualizacje można też pobierać ręcznie ze strony programu i przenosić na inny komputer, nie posiadający połączenia z Internetem.

Chmura:

 

 1. Program FARA NIE PRZETWARZA danych w chmurze.

 

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.