Jak synchronizować dane za pomocą konta Dropbox - bez użycia kabla ? - Fara

Jak synchronizować dane za pomocą konta Dropbox - bez użycia kabla ?

Wykorzystanie konta Dropbox do przesyłania danych z komputera do iPada i z powrotem jest dużo prostsze niż przez połączenie kablowe, ale wymaga połączenia z Internetem.

Przed rozpoczęciem korzystania z tego rozwiązania należy wykonać 4 poniższe kroki - wykonuje się je tylko raz, aby skonfigurować aplikacje.

Krok 1: Wejdź na stronę www.dropbox.com i załóż sobie darmowe konto o wielkości 2 GB (większe konta są komercyjne - ale nie ma potrzeby zwiększania tej przestrzeni).

Krok 2: Ze strony www.dropbox.com pobierz aplikację Dropbox i zainstaluj ją na swoim komputerze.

Krok 3: Uruchom mFarę na iPadzie i stuknij w ikonę Dostosuj. Na 3 pozycji zobaczysz wówczas sekcję DROPBOX zawierającą włącznik/wyłącznik. Naciśnij ten włącznik - uruchomi się wówczas moduł Dropbox'a, który poprosi Cię o podanie swojego adresu email i hasła do dropbox'a. Po udanej autoryzacji (co może zająć kilkanaście sekund) przełącznik znajdzie się w pozycji włączonej (zielony kolor), a po jego lewej stronie wyświetli się nazwa konta. Od tego momentu aplikacja jest połączona z Twoim kontem Dropbox.

Konfiguracja Dropboxa w mFarze

Krok 4: Uruchom program Fara na komputerze, przejdź do części SERWIS i kliknij w ikonę "Synchronizuj z iPadem". W górnej części wyświetlonego okienka będzie ikona Dropbox z nazwą Konfiguruj Dropbox'a. Kliknij w nią.

Dropbox - konfiguracja w programie FARA

Następnie w wyświetlonym okienku kliknij w ikonę niebieskiego foldera i odszukaj folder https://www.dropbox.com/ na swoim Dropboxie - wbrew pozorom nie jest to trudne - po wyświetleniu listy folderów odszukaj po prostu nazwę Dropbox i rozwiń ją, jak na rysunku poniżej.

Szukanie foldera mFara w Dropboxie

Te 4 kroki wykonuje się raz - od tego momentu obydwie aplikacje (mFara oraz FARA) mogą wymieniać między sobą pliki. Jak przesyłać te pliki ?

Wysyłanie danych z komputera do iPada:

Aby wysłać dane z komputera (program FARA) do iPada kliknij w ikonę Synchronizuj z iPadem, następnie w przycisk Wyślij (czyli wysyłanie danych do urządzenia), a w kolejnym kroku zaznacz pole wyboru przez Dropbox'a i kliknij w przycisk Dalej. Baza danych zostanie wysłana do aplikacji mFara na iPadzie.

Wysyłanie danych do iPada przez Dropbox

Następnie na iPadzie uruchom aplikacje mFara, stuknij w ikonę Synchronizacja, wybierz opcję Usuń i wczytaj z komputera i na pytanie o lokalizację pliku stuknij w opcję Pobierz z Dropbox'a. Baza danych zostanie po chwili wczytana do iPada.

Wysyłanie danych z iPada do komputera:

Aby wysłać dane ziPada do komputera uruchom aplikacje mFara, stuknij w ikonę Synchronizacja, wybierz opcję Wyślij i uzupełnij i na pytanie o lokalizację pliku stuknij w opcję Wyślij do Dropbox'a. Plik z danymi do synchronizacji zostanie wówczas wysłany na Twoje kontor Dropbox.

Następnie w programie FARA na komputerze kliknij w ikonę Synchronizuj z iPadem, następnie w przycisk Wczytaj (czyli wczytanie danych z urządzenia), a w kolejnym kroku zaznacz pole wyboru przez Dropbox'a i kliknij w przycisk Dalej. Baza danych zostanie wówczas uzupełniona informacjami z iPada.

Przesyłanie danych z iPada do komputera przez Dropbox

Po wykonaniu tych kroków baza danych na komputerze jest już aktualna. Bezwzględnie należy teraz wykonać operację powrotną, czyli wysłać dane z powrotem do iPada. Dopiero teraz dane na urządzeniu są w pełni zsynchronizowane z bazą danych programu FARA na komputerze !


 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.