Dlaczego program można pobrać tylko z App Store ? - Fara

Dlaczego program można pobrać tylko z App Store ?

Firma Apple nie zezwala producentom oprogramowania na dystrybucję aplikacji na iPady poza sklepem App Store.

Każda aplikacja na iPady musi zostać najpierw przekazana do firmy Apple, gdzie jest ona testowana – po pozytywnym przejściu testów Apple umieszcza ją w swoim sklepie.

Nie ma możliwości pobrania programu z dowolnej strony WWW i zainstalowania go na iPadzie, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów z systemem Windows.

Nie jest możliwe zakupienie programu gdziekolwiek indziej – nawet u jego producenta – całą sprzedaż prowadzi firma Apple. Apple zajmuje się też obsługą płatności i ich bezpieczeństwem – producent aplikacji nie otrzymuje żadnych informacji o szczegółach takich płatności.

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.