Jak wysłać dane z iPada do FARY 5.0 przy pomocy kabla USB ? - Fara

Jak wysłać dane z iPada do FARY 5.0 przy pomocy kabla USB ?

Synchronizacja poprzez połączenie iPada z komputerem za pomocą kabla USB (często znajduje się na wyposażeniu iPada) jest nieco złożona - nie wymaga ona jednak dostępu do Internetu. Znacznie prostszą alternatywą jest skorzystanie z darmowego konta "Dropbox" - co jednak wymaga dostępu do sieci. W tym poradniku pokazujemy jak przesłać dane z FARY do iPada poprzez połączenie kablem.

1. Stuknij w ikonę Synchronizuj w głównym oknie aplikacji mFara na urządzeniu.

mFara menu

2. W wyświetlonym panelu synchronizacji stuknij w opcję Wyślij i uzupełnij, a następnie w okienku lokalizacji stuknij w opcję Pozostaw w urządzeniu. Po chwili zostanie utworzony i umieszczony na urządzeniu plik synchronizacji.

3. Połącz urządzenie kabelkiem USB z komputerem i poczekaj, aż uruchomi się program iTunes, następnie w menu iTunes odszukaj swoje urządzenie i kliknij w ikonę iPada w postaci ciemnego prostokąta.

iTunes mFara

4. Kliknij w Udostępnianie plików w lewym panelu programu iTunes. Po prawej stronie wyświetli się lista aplikacji. Odszukaj na niej aplikację mFara i kliknij w nią myszką. Po prawej stronie pokaże się ramka Dokumenty mFara - na liście pokaże się plik from_mfara. Kliknij w ten plik i zapisz go na komputerze klikając przycisk Zachowaj pod okienkiem. Zapamiętaj, w jakim miejscu zapisałeś plik from_mfara.

Kopiowanie z iPada do komputera

5. Kliknij w ikonę Synchronizuj z iPadem w części SERWIS programu FARA.

Manu FARA

6. Kliknij w przycisk Wczytaj z urządzenia

Wczytywanie z iPada do Fary

7. W okienku programu zaznacz opcję wczytywania przez program iTunes i kliknij w ikonę zielonej strzałki, by wskazać plik from_mfara, który w poprzednim kroku został zapisany na komputerze z iPada

Wczytywanie z iPada

8. Kliknij w przycisk Dalej - baza danych zostanie zsynchronizowana

Po wykonaniu tych kroków baza danych na komputerze jest już aktualna. Bezwzględnie należy teraz wykonać operację powrotną, czyli wysłać dane z powrotem do iPada (jak opisano w rozdziale Jak wczytać dane z Fary przy pomocy kabla USB. Dopiero teraz dane na urządzeniu są w pełni zsynchronizowane z bazą danych programu FARA na komputerze !

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.