Jak wczytać dane z FARY 5.0 przy pomocy kabla USB ? - Fara

Jak wczytać dane z FARY 5.0 przy pomocy kabla USB ?

Synchronizacja poprzez połączenie iPada z komputerem za pomocą kabla USB (często znajduje się na wyposażeniu iPada) jest nieco złożona - nie wymaga ona jednak dostępu do Internetu. Znacznie prostszą alternatywą jest skorzystanie z darmowego konta "Dropbox" - co jednak wymaga dostępu do sieci. W tym poradniku pokazujemy jak przesłać dane z FARY do iPada poprzez połączenie kablem.

1. Kliknij w ikonę Synchronizuj z urządzeniem mobilnym w części SERWIS programu FARA.

menu_fara5

2. kliknij w przycisk wyślij dane,

fara_send_to_iPad

3. poczekaj, aż program wyeksportuje kartotekę i utworzy plik to_mfara, zaznacz opcję "Przez połączenie iPada z komputerem kablem", wskaż folder, w którym plik ma zostać utworzony i kliknij w przycisk Dalej,

fara_send_to_iPad_select

4. Połącz urządzenie kabelkiem USB z komputerem i poczekaj, aż uruchomi się program iTunes, następnie w menu iTunes odszukaj swoje urządzenie i kliknij w ikonę iPada w postaci ciemnego prostokąta.

iPad podłączony do komputera

5. Kliknij w Udostępnianie plików w lewym panelu programu iTunes. Po prawej stronie wyświetli się lista aplikacji. Odszukaj na niej aplikację mFara i kliknij w nią myszką. Po prawej stronie pokaże się ramka Dokumenty mFara - skopiuj tam plik to_mfara. Można to zrobić albo klikając przycisk Dodaj pod okienkiem albo przesuwając plik za pomocą myszki z jednego okienka do drugiego.

iTunes mFara

6. NIE klikaj w ikonę Synchronizuj w programie iTunes – nie o tę synchronizację tutaj chodzi !


7. stuknij w ikonę Synchronizuj w głównym oknie aplikacji mFara na urządzeniu.

mfara_menu_sync_pl

8. W wyświetlonym panelu synchronizacji stuknij w opcję Usuń dane i wczytaj z komputera, a następnie w okienku lokalizacji stuknij w opcję Na urządzeniu. Po chwili baza danych zostanie wczytana do iPada.

Wczytaj_mFara

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.