Fara: drukarz - Fara

Drukarz dokumentów

Program Drukarz to „maszyna do pisania” służąca do wystawiania i drukowania dokumentów takich jak świadectwa, zaświadczenia czy prośby o dyspensę, a także do nadruku formularza konkordatowego z USC. Program pozwala także na drukowanie kopert pozwalając na ich ręczne adresowanie jak i na szybkie wybieranie adresów z katalogu parafii, książki adresowej i innych rejestrów.

Drukarz pozwala na wypełnienie na ekranie formularza z danymi niezbędnymi do danego dokumentu i sporządzenia jego wydruku z wykorzystaniem szablonów z programu Fara.

Drukarz nie jest jednak bazą danych, lecz maszyną do pisania! Pozwala na drukowanie dokumentów także dla osób, których w bazie danych nie ma !

Po prostu: wpisujesz dane do formularza i klikasz w ikonę "Drukuj".

Drukarz może pracować zarówno jako element programu FARA 5.0, jak i jako całkowicie osobny program.

Współpracując z programem Fara "Drukarz" integruje się z systemem pozwalając dodatkowo kopiować potrzebne dane z kartoteki parafialnej. Drukarz potrafi też zintegrować się z bezpłatną MiniFarą 5.0 korzystając z jej kartoteki.

drukarz
Zasada działania programu jest więc prosta:
  • wybierz rodzaj dokumentu
  • wypełnij formularz,
  • wybierz szablon,
  • wydrukuj.

Przykłady i prezentacje

WPISZ I WYDRUKUJ

Przykład pokazuje, jak działan ta maszyna do pisania. Po wybraniu kategorii dokumentów (np. świadectwa chrztu) użytkownik wypełnia formularz, a następnie uruchamia funkcje drukowania.

WYBóR DANYCH Z KARTOTEKI

Jeśli Drukarz jest elementem programu FARA i jest w nim zainstalowana kartoteka parafialna, to dane osobowe można albo wpisać ręcnie albo wybrać osobę z kartoteki. Jej dane osobowe same przepiszą się wówczas do formularza.

REJESTRACJA W DZIENNIKU KORESPONDENCJI

Jeśli Drukarz jest elementem FARY i zainstalowany jest dziennik korespondencji to wydruk dokumentu można od razu zarejestrować w księdze korespondencyjnej. Ten przykład pokazuje taką właśnie operację.

Jeśli parafia zamawia program FARA w jakimś zestawie to "Drukarz" znajduje się na jej wyposażeniu i nie trzeba go osobno kupować. Poniższe informacje o cenie i zamówieniu przeznaczone są dla osób, które nie posiadają programu FARA.

Koszt programu to:

  • 150 zł, jeśli pobierany jest przez Internet (ok. 90 MB),
  • 170 zł, jeśli zamawiany jest na płycie CD.

zamówienie
Zamów >>

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.