5.0.39 - Fara

wtorek, 04 maja 2010 07:30

Aktualizacja nr 5.0.39

Rozszerzenia

rozszerzenieNowe szablony dokumentów

szablon dołączony do:
Zaświadczenie do ZUS o złożonej ofierze (opłacie) w związku z pogrzebem

księga grobów (rejestr opłat),
Drukarz

Delegacja do asysty przy małżeństwie tylko Drukarz
Stwierdzenie faktu chrztu św. i stanu wolnego - formularz zeznania świadka

księga osobowa,
Drukarz

Zawiadomienie o dokonaniu zmiany w akcie chrztu księga chrztów,
Drukarz

rozszerzenieDla zaawansowanych: eksport zestawień do pliku HTML i na stronę WWW

Funkcja tworzenia zestawień została rozszerzona o możliwość zapisania wyników zestawienia do pliku HTML. Jest to opcja przeznaczona dla webmasterów - tworzy ona "surowy" plik HTML z możliwością określenia dla niego sposobu kodowania polskich znaków i arkusza stylów tak, aby dopasować go do szaty graficznej i stylistyki swojej strony WWW.

Można stworzyć zarówno pełny plik HTML jak i plik tekstowy zawierający tylko kod HTML z samą tabelą danych, aby ewentualnie wkleić go do swojej strony.

Stworzony plik można automatycznie przesłać bezpośrednio na swój serwer WWW.

rozszerzenieDla zaawansowanych: eksport intencji do pliku HTML i na stronę WWW

Księga intencji została rozszerzona o możliwość zapisania intencji na zadany okres czasu do pliku HTML. Jest to  również opcja przeznaczona dla webmasterów - tworzy ona "surowy" plik HTML z możliwością określenia dla niego sposobu kodowania polskich znaków i arkusza stylów tak, aby dopasować go do szaty graficznej i stylistyki swojej strony WWW. Dodatkowo w tym przypadku można przypisać style do poszczególnych elementów strony - paska tytułu, daty, nazwy tygodnia, godzin i treści intencji. Program zawiera dołączony schemat topografii generowanej strony.

Można stworzyć zarówno pełny plik HTML jak i plik tekstowy zawierający tylko kod HTML z samym spisem intencji, aby ewentualnie wkleić go do swojej strony.

Stworzony plik można automatycznie przesłać bezpośrednio na swój serwer WWW.

rozszerzenieWeryfikacja danych i program ostrzegania podczas wpisywania osoby do księgi chrztów, komunijnej i bierzmowanych mająca na celu zabezpieczenie przed pomyłkowym wpisaniem do księgi niewłaściwej osoby

Korekty

korektaRozwiązano problem skalowania okien z formularzami niektórych ksiąg podczas ich rozszerzania do bardzo wysokiej rozdzielczości (niektóre pola zachodziły na siebie).

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.