5.0.37 - Fara

sobota, 09 stycznia 2010 14:48

Aktualizacja nr 5.0.37

rozszerzeniePrzyspieszono wyświetlanie widoku "Ofiarodawcy" w księdze ofiar niwelując spowolnienie, które może być zauważalne przy kilkudziesięciu tysiącach ofiarodawców w księdze

rozszerzenieW księdze finansowej, w ustawieniach (ikona DOSTOSUJ) dodano opcję umożliwiającą określenie, w jaki sposób księga ma się otwierać – na ostatnio przeglądanym miesiącu, czy zawsze na bieżącym miesiącu kalendarzowym.

rozszerzenieDodane nowe pozycje w planie kont dla księgi finansowej w opcji diecezji przemyskiej.

rozszerzenieW księdze grobów dodano wydruk pełnego odpisu z księgi grobów wraz z informacją o ostatniej wpłacie.

rozszerzenieFaktura VAT w księdze grobów (tylko dla cmentarzy komunalnych) - dodano drukowanie PKWiU.


poprawkaW programie "Drukarz dokumentów" w funkcji tworzenia metryki Chrztu, podczas kopiowania danych z kartoteki program nie kopiował wyznania rodziców.

poprawkaW księdze intencji przy opcji sortowania według daty w kolejności rosnącej, przy kilku wpisach w tym samym dniu program sortował wpisy w kolejności według ich wpisywania.

poprawkaPoprawka do funkcji drukowania nagłówka z przeniesieniem z poprzedniej strony w miesięcznym wydruku księgi finansowej prowadzonej sposobem ogólnym lub własnym.

poprawkaW niektórych konfiguracjach systemu Windows funkcja aktualizacji kart rodzinnych z poziomu wykazu rodzin przy trasie kolędowej nie zawsze pracowała do końca.

poprawkaW księdze zmarłych program nie przepisywał z automatu miejsca spoczynku.


korektaKorekta odmiany nazwy kilku miejscowości.

korektaw ogólnym raporcie statystycznym program nie pozwalał na samodzielne zdefiniowanie własnego zakresu przedziałów wiekowych, mimo iż dawał taką możliwość (opcja nie była zapamiętywana).

korektaPoprawiona literówka w dzienniku korespondencji i w funkcji weryfikatora tras kolędowych.

 

Wszystkie materiały publikowane na tej stronie chronione są polskim i międzynarodowym prawem autorskim. Żadna część materiałów zawartych na tej stronie nie może być powielana i rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny) ani zamieszczana w Internecie i innych formach publikacji bez pisemnej zgody firmy SIGNUM-NET Włodzimierz Kessler. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie materiałów w całości lub w części bez zgody SIGNUM-NET stanowi naruszenie prawa i będąc zabronione pod groźbą kary może być  ścigane prawnie. Dołączone do oprogramowania FARA szablony graficzne, schematy graficzne okien, pliki komentarzy i inne materiały stanowią formę utworów literackich i ich kopiowanie i umieszczanie w innych programach komputerowych i utworach literackich jest równoznaczne z plagiatem. Rozwiązania organizacyjne i technologiczne oprogramowania FARA stanowią własność SIGNUM-NET.
Zastosowane w programie Fara schematy graficzne, topologia elementów i inne rozwiązania wymienione w sekcji "Prawa autorskie" nie mają związku z merytoryczną stroną zagadnienia i ich ewentualne kopiowanie i stosowanie w innych produktach jako świadoma działalność mająca na celu wprowadzenie w błąd klienta końcowego co do źródła pochodzenia kupowanego produktu stanowi naruszenie postanowień ustawy o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji i jako przestępstwo podlega sankcjom karnym określonym w w/w ustawie.